Wyprawka dla niemowlaka - niezbędnik ubrankowy

W sieci znajduje się mnóstwo gotowych list dla przyszłych rodziców z produktami w jakie powinni się oni wyposażyć przed przyjściem na świat ich maleństwa. I tak naprawdę ile osób tyle różnych list, jedne są krótkie inne zawierają mnóstwo niepotrzebnych gadżetów... Jedno jest pewne na każdej takiej liście znajdują się ubranka; dziś weźmiemy niemowlęcą garderobę pod lupę :)

Zanim wybierzecie się do sklepu po pierwsze ubranka dla waszego skarba warto wziąć pod uwagę kilka kwestii :

Po 1-sze 

Nie kupuj masy ubranek w najmniejszym rozmiarze! Maluszek rośnie w zatrważającym tempie i może się okazać, że nawet nie zdąży ubrać wszystkiego, lepiej podwinąć rękawki i móc "użytkować" dłużej dany ciuszek :) To również duża oszczędność, niestety te maciupeńkie spodenki śpioszki body etc. nie należą do tanich.

Po 2-gie

Wybieraj takie ubranka które nie trzeba przeciągać przez główkę! Z doświadczenia wiem, że jest ciężko założyć okruszkowi koszulki, body które trzeba przełożyć przez główkę.

Po 3- cie 

Na początek nie kupuj za wiele, przyjmij, że raz dziennie będziesz musiała przebrać swoje maleństwo, i to naprawdę wystarczy. Nie warto kupować zbyt wiele bo okaże się, że maluch już wyrósł a jeszcze nie zdążył czegoś ubrać :) A też zapewne każda ciocia która przyjdzie w odwiedziny przyniesie jakiś podarunek :)

Po 4- te 

Pora roku ma znaczenie - pamiętaj o tym wybierając ubranka; u nas córka urodziła się w listopadzie i bardzo byłam zadowolona z polarowych, grubych ubranek, natomiast letnie dzieci powinny być ubierane w przewiewną bawełnę aby uniknąć odparzeń i potówek :)


Ok, teraz pozostaje kwestia co wybrać, pajace, śpioszki, kaftaniki etc. To już zależy od Ciebie, to ty decydujesz jak będziesz ubierać swoje dziecko, ja mogę tylko powiedzieć co się sprawdza u nas a co nie do końca.

Dla mnie najwygodniejsza propozycja do ubioru to  body i pajacyk, łatwo się zakłada, nie ma problemu z przewijaniem bo wystarczy odpiąć dół, no i mamy pewność, że maluch jest cały zakryty. Kolejny zestaw łatwego i szybkiego ubierania które wybieram to body + kaftanik + śpioszki, tak samo proste do ubrania jak i szybkie przy przewijaniu :) I na chwilę obecną gdybym miała planować kolejne dziecko to tylko takie kompozycje ubranek kupiła bym mu na początek, nasza córka ma jeszcze kilka par półśpioszków, spodenek, rampersów i ogrodniczek, bluzeczek i sukienek i naprawdę rzadko kiedy jej coś z ww. listy ubieram - sukieneczki na wyjścia i różne uroczystości ok jak najbardziej, ale na co dzień wybieramy wygodniejsze rozwiązania :)


Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoją opinię! Jest ona dla mnie niezmiernie cenna!