10 sposobów na umilenie sobie wieczoru po ciężkim dniu

Wracamy do domu po ciężkim dniu w pracy/ szkole i jedyne na co mamy ochotę to położyć się spać? Bywa ciężko ale nie warto "marnować" wieczoru tylko dlatego, że dzień był okropny, odwrotnie powinniśmy sobie jakoś wynagrodzić trudy minionego dnia!


 1. Zajmij się czymś nie wymagającym myślenia. Cały dzień na pełnych obrotach w ciągłej gotowości do podejmowania poważnych decyzji, w skupieniu i myśleniu nic dziwnego, że nasz umysł woła s.o.s. Wyłącz się na chwile, "odmóżdż" a zobaczysz jak szybko powrócą siły witalne :) 
 2. Wyjdź na spacer. Po prostu dotleń się! To naprawdę pomaga :) Dodatkowo podczas spaceru można mieć głowę pełną marzeń, a kto nam zabroni chodzić z głową w chmurach? Zacznij wyobrażać sobie siebie realizującą najskrytsze marzenia, już masz energię do działania? :)
 3. Wypij kieliszek dobrego wina. Powoli celebruj każdy łyczek! A jakże! Należy Ci się, a nic tak nie relaksuje jak ciepło rozlewające się po naszym ciele wskutek picia dobrego trunku :) 
 4. Zaczytaj się. Niech pochłonie Cię wyobraźnia :) 
 5. Zrób coś dla siebie, maseczka? Pilling całego ciała? A może manicure? Nie ma lepszego sposobu na wynagrodzenie sobie trudów minionego dnia ;-) A może wizyta w salonie kosmetycznym i zabieg na twarz z masażem? to jest dopiero przyjemność ;-) 
 6. Zapal aromatyczną świeczkę niech ukoi zmysł powonienia! Włącz w tle delikatną muzykę, zamknij oczy i odpoczywaj, należy Ci się :)
 7. Zafunduj sobie ulubione danie! Niech Twoje kubki smakowe zadowolą się ulubionym smakiem :) Nic tak nie cieszy jak dobre jedzenie :)
 8. Włącz ulubiony gatunek filmowy. Odkładałaś film który poleciła Ci znajoma, pora wreszcie go obejrzeć :) Skupisz się na fabule filmu co pozwoli zapomnieć o stresach minionego dnia :)
 9. Zrób listę rzeczy do zrobienia na następny dzień. Będzie Ci łatwiej zorganizować dzień przez co możesz uniknąć niepotrzebnej ganianiny i stresów, przez co dzień w pracy/szkole wcale nie będzie taki zły :) 
 10. Czekolada dobra na wszystko :) i kropka! :) 
Miłej niedzieli, ładujcie baterie na jutrzejszy dzień :) 

Share this:

CONVERSATION

3 komentarze:

 1. U mnie najlepiej sprawdza się dobry film, kieliszek wina i Mężuś blisko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z naciskiem na dobry film, ktory polecamy na www.ona-kontra-on.blogspot.com 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja polecam na taki wieczór książkę "Zatrzymać dzień" - naprawdę świetna książka, czyta się ją jednym tchem.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoją opinię! Jest ona dla mnie niezmiernie cenna!